Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych

Logowanie do systemu składek:

Podmiot grupowy   |   Użytkownik indywidualny


W związku z wprowadzeniem aplikacji dotyczącej opłacania składek członkowskich na rzecz samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych w Łodzi zachęcamy pielęgniarki/pielęgniarzy oraz położne/położnych, którzy indywidualnie opłacają składkę do korzystania z tej formy płatności. Pytania dotyczące aplikacji prosimy kierować pod numer telefonu 42 639 92 76 (kasa – składki) lub bezpośrednio w Biurze OIPiP – Łódź, ul. Emilii Plater 34

UWAGA!

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 24 grudnia 2019 r. oraz 31 grudnia 2019 r. Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi będzie czynne w godz. 8.00-14.00. W dniu 27 grudnia 2019 r. Biuro OIPiP w Łodzi będzie NIECZYNNE.

Szkolenie

Opublikowano: 23.09.2019 r.

Zapraszamy pielęgniarki i położne w szczególność położne i pielęgniarki rodzinne do udziału w szkoleniu  nt. "Bezpiecznego noszenia w chustach noworodków i niemowląt z zachowaniem prawidłowej pozycji wspierającej rozwój motoryczny dziecka".

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi ul. E. Plater 34 dnia 22 października 2019 r. od godz. 12.00. do 16.00. Zapisy do dnia 10 października 2019 r.

Drugi termin szkolenia 19 listopada 2019 r. od godz. 12.00. do 16.00. Zapisy do dnia 15 listopada 2019 r.

Zapisy pod numerem telefonu 42 639 92 62 lub poprzez wysłanie wiadomości email na adres merytoryczny@oipp.lodz.pl lub kursy@oipp.lodz.pl z uwzględnieniem takich danych jak imię i nazwisko i nr telefonu.
 

E-recepty

Opublikowano: 26.08.2019 r.

Szanowni Państwo,

przypominamy, że od stycznia 2020 roku, poza wskazanymi w przepisach wyjątkami, w obiegu mają pozostać wyłącznie recepty wystawione w postaci elektronicznej (e-recepty). Już teraz zachęcamy do podłączenia się do systemu P1 (e-zdrowia) oraz rozpoczęcia wystawiania e-recept pacjentom.

Łódzki OW NFZ zaprasza do zgłaszania zapotrzebowania na bezpłatne szkolenia. Możemy je zorganizować we wskazanych przez Państwa lokalizacjach i terminach.

Podczas szkoleń Zespół Wdrożeń CSIOZ przedstawi funkcjonowanie e-recepty oraz proces podłączenia do platformy P1 (e-zdrowie). W trakcie spotkań odpowiemy również na pytania dotyczące nadchodzących zmian, a także opowiemy o funkcjonalnościach Internetowego Konta Pacjenta (IKP) oraz trwającym pilotażu e-skierowania.

Przedstawiciel NFZ odpowie na Państwa pytania związane z e-receptą i wnioskami o dofinansowanie zakupu oprogramowania wykorzystywanego do zapewnienia możliwości wystawiania elektronicznych zaświadczeń lekarskich lub dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej ( na wnioski czekamy do 10 sierpnia).

Pierwszy etap wdrożenia e-recepty jest już zakończony. Wszystkie apteki i punkty apteczne zostały podłączone do platformy e-zdrowie (P1). Wśród pacjentów wzrasta świadomość i zainteresowanie e-receptą oraz bezpłatną aplikacją Ministerstwa Zdrowia – Internetowym Kontem Pacjenta (tylko w okresie kwiecień-czerwiec br. blisko 3-krotny wzrost liczby logowań).

E-recepta oraz Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl) oferują przyjazne i oczekiwane przez pacjentów funkcjonalności, w tym m.in.:

•    możliwość wykupienia przepisanych leków (e-recept) w różnych aptekach bez utraty refundacji,
•    częściową realizację recepty – nie trzeba w tym samym czasie wykupić wszystkich opakowań leku i nie ma konieczności brania odpisu,
•    jeśli pacjent choruje przewlekle, to po ustaleniu z lekarzem może dostać kolejną e-receptę bez konieczności wizyty w gabinecie,
•    możliwość sprawdzenia, jak przyjmować lek i w jakiej dawce,
•    dostęp do danych dzieci do 18 roku życia.

Przedstawiciele środowiska medycznego wskazują natomiast na:
•    wygodę,
•    wzrost bezpieczeństwa,
•    większą kontrolę nad procesem terapeutycznym.

Przypominamy, że wystarczy jedynie 5 kroków, aby Podmioty Lecznicze oraz Praktyki mogły wystawiać e-recepty i korzystać z zalet rozwiązań informatycznych w ochronie zdrowia.
W celu podłączenia się Podmiotu Leczniczego bądź Praktyki do systemu P1 (e-zdrowie) należy skorzystać z wniosku udostępnionego na stronie https://rpwdl.csioz.gov.pl. Złożenie wniosku jest możliwe po zalogowaniu się na posiadane konto w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (RPWDL).

Film instruktażowy, który krok po kroku prowadzi przez złożenie wniosku o dostęp do systemu P1 (e-zdrowie) w RPWDL jest dostępny na Youtube, link TUTAJ

Po złożeniu wniosku i uzyskaniu dostępu do systemu P1 (e-zdrowie), należy zgłosić się do dostawcy Państwa systemu gabinetowego i uzyskać moduł e-recepty, dzięki czemu wystawianie e-recept będzie możliwe.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej CSIOZ i zakładki dedykowanej e-recepcie. W sekcji „dla Podmiotów Leczniczych” zamieszczone są pomocne dokumenty, m.in. najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 19 457 –  infolinia CSIOZ jest dostępna 7 dni w tygodniu w godzinach 6-21 oraz do przesyłania pytań na adres e-mail: e-recepta@csioz.gov.pl.

W sprawie szkoleń proszę o kontakt e-mail: rzecznik@nfz-lodz.pl  tel. komórkowy 783 150 110

Szkolenia organizowane w  Łodzi:

3.09.2019 r. o godz. 11:00 w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu
10.09.2019 r. o godz. 11:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego
10.09.2019 r. o godz. 14:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego

 

Z wyrazami szacunku

Anna Leder

rzecznik prasowy ŁOW NFZ

Pismo Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych skierowane do Ministra Zdrowia - Łukasza Szumowskiego oraz Andrzeja Jacyna - Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Opublikowano: 01.07.2019 r.

Pismo w formacie pdf.

Projekt Bezpiecznej Farmakoterapii – Pharma Safety

Opublikowano: 20.05.2019 r.

Szanowna Pani Przewodnicząca,
Szanowny Panie Przewodniczący,

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych wspólnie z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu realizuje Projekt Bezpiecznej Farmakoterapii – Pharma Safety. Celem projektu jest opracowania i wdrożenia modelu bezpiecznej farmakoterapii w Polsce.

Zwracam się do Państwa o rozpropagowanie wśród kadry pielęgniarskiej i położniczej na Państwa terenie anonimowej ankiety. Wyniki Państwa opinii pozwolą na opracowanie modelu bezpiecznej farmakoterapii.

Ankieta dostępna jest pod linkiem: https://pharma.webankieta.pl/  do 30 lipca 2019 r.
 

Z wyrazami szacunku

Zofia Małas

Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Pielgrzymka do grobu Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej

Opublikowano: 20.02.2019 r.

Szanowne Panie Położne/Pielęgniarki

W imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Łodzi mam zaszczyt zaprosić Panią w dniu 5 marca 2019 r. na pielgrzymkę do grobu Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, znajdującego się w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi przy ul. Kościelnej 8/10, gdzie będzie sprawowana Msza Święta koncelebrowana przez Biskupa Adama Lepę w godzinę Miłosierdzia Bożego tj. o 15:00.

PRZEWODNICZĄCA
Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych
Agnieszka Kałużna

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 27 lutego 2019 r. pod numerem tel. 42 633-69-63 lub mailowo: biuro@oipp.lodz.pl

 

PROGRAM
15:00 – 16:00 Msza Święta
16:00 – 16:30 Słowo Biskupa Adama Lepy skierowane do zgromadzonych
16:30 – 16:45 złożenie kwiatów przy grobie Stanisławy Leszczyńskiej w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
17:15 Lunch w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Łodzi przy ul. Emilii Plater 34

Życzenia z okazji Europejskiego Dnia Pielęgniarstwa Operacyjnego

Opublikowano: 01.02.2019 r.

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Z okazji Europejskiego Dnia Pielęgniarstwa Operacyjnego, który przypada w dniu 15 lutego, w imieniu Komisji Pielęgniarek Operacyjnych  życzę wzajemnego szacunku i życzliwośc , aby każdego dnia nasz trud i zaangażowanie podczas wykonywania obowiązków pielęgniarki operacyjnej był doceniany a  pacjenci na sali operacyjnej czuli się bezpiecznie.
Życzę również wszystkim spokojnej pracy, realizacji podjętych wyzwań zawodowych oraz spełnienia marzeń osobistych a przeciwności losu niech będą motywacją do dalszego działania i rozwoju zawodowego.

Z wyrazami szacunku i uznania za trud  w codziennej pracy dla pielęgniarek operacyjnych
Iwona Żurecka Sobczak
Przewodnicząca Komisji Pielęgniarek Operacyjnych w OIPiP w Łodzi

Do życzeń z okazji Dnia Pielęgniarstwa Operacyjnego dołącza się:
Pani Joanna Borzęcka –prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Instrumentariuszek oraz
Pani May Karam – Prezes EORNA

Sprawozdawczość statystyczna Ministra Zdrowia

Opublikowano: 23.01.2019 r.

Komunikat dotyczący obowiązku sprawozdawczego za rok 2018 dla prowadzących działalność leczniczą na terenie województwa łódzkiego: podmiotów leczniczych, indywidualnych i grupowych praktyk lekarzy oraz lekarzy dentystów, indywidualnych i grupowych praktyk pielęgniarek oraz położnych.

czytaj komunikat

terminy sprawozdań za 2018 r.

Notatka ze spotkania z J. Szczurek – Żelazko Wiceminister Zdrowia

Opublikowano: 09.11.2018 r.

Notatka ze spotkania z J. Szczurek – Żelazko Wiceminister Zdrowia w sprawie norm zatrudnienia w Psychiatrii oraz realizacji strategii i warunków Porozumienia.

Pismo Wiceprezes NRPiP

Opublikowano: 09.11.2018 r.

Pismo Wiceprezes NRPiP wraz z załącznikami odnośnie zapisów umów na przekazanie dotacji dla samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych w 2018r.

Odpowiedź z Departamentu PiP MZ

Pismo z dnia 18.09.2018 r.

Pismo z dnia 17.10.2018 r.

Pismo Prezes NRPiP

Opublikowano: 05.10.2018 r.

Pismo Prezes NRPiP wraz ze skanem przesłanego pisma do Ministerstwa Zdrowia  odnośnie nowelizacji Rozporządzenia z dnia 12 czerwca 2018r. w sprawie wzorów deklaracji wyboru świadczeniodawcy udzielającego świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Pismo Prezesa NRPiP

Skan pisma NRPiPStrona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek
i Położnych w Łodzi

Adres:
91-762 Łódź, ul. Emilii Plater 34
tel. (42) 633 69 63; 633 71 06; fax 633 68 74
e-mail: biuro@oipp.lodz.pl

Konto bankowe:
Santander Bank Polska S.A.
Ul. Sienkiewicza 24 II oddział w Łodzi
Nr konta: 20 1090 1304 0000 0000 3000 3869BIP

Zaloguj się