Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych

Logowanie do systemu składek:

Podmiot grupowy   |   Użytkownik indywidualny


Intensywna Opieka WORKSHOPS

Opublikowano: 25.07.2024 r.

Intensywna Opieka WORKSHOPS

4 października 2024 r., Katowice.

Maraton praktycznych warsztatów skierowany jest do pielęgniarek i pielęgniarzy z oddziałów intensywnej terapii, którzy podczas wydarzenia będą mieli unikalną okazję potrenowania umiejętności niezbędnych na OIT.
Każdy uczestnik weźmie udział w 10 specjalistycznych warsztatach.

Tematy warsztatów w Katowicach to:

— Optymalizacja pracy pielęgniarki podczas zabiegów pozaustrojowego oczyszczania krwi na oddziałach intensywnej terapii
— Praktyczne aspekty monitorowania pacjentów w oddziałach intensywnej terapii
— Nebulizacja pacjenta od wentylacji mechanicznej do swobodnego oddechu
— Pacjent z raną na OIT – trening postępowania
— Trudna intubacja
— Wytyczne w praktyce i wskazówki dotyczące ogrzewania pacjentów i płynów infuzyjnych
— Bezpieczna terapia infuzyjna
— Techniki stabilizacji i pielęgnacji dostępów naczyniowych
— Nieinwazyjna wentylacja mechaniczna na OiT
— Profilaktyka V.A.P

Rejestracja: www.intensywnaopieka.pl

Warsztaty - informacje

czytaj dalej

Co powinna jeść kobieta z cukrzycą w ciąży, aby zapewnić dziecku zdrowy start w przyszłość?

Opublikowano: 15.07.2024 r.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu:
 
Co powinna jeść kobieta z cukrzycą w ciąży, aby zapewnić dziecku zdrowy start w przyszłość?
 
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, patronat merytoryczny Polskiego Towarzystwa Położnych.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu poświęconego żywieniu kobiet z cukrzycą w ciąży. Podcast poprowadzą doświadczona położna dr hab. n. o zdr. Beata Pieta Prof. UM oraz dietetyk  dr inż. Joanna Neuhoff - Murawska, oferując kompleksowe podejście do omawianego tematu W trakcie rozmowy omówimy kluczowe składniki odżywcze niezbędne dla zdrowia matki i dziecka, praktyczne wskazówki dotyczące planowania posiłków oraz sposoby unikania potencjalnych zagrożeń. Doświadczenia kobiet, które skutecznie zarządzały cukrzycą w ciąży, oraz eksperckie opinie dostarczą Państwu cennych informacji. Zapraszamy do słuchania!

https://edukacjapacjenta.pl/programy/podcasty/co-powinna-jesc-kobieta/#pageMain


 

czytaj dalej

Studia Podyplomowe „Dietetyka Onkologiczna i Podstawy Prehabilitacji"

Opublikowano: 12.07.2024 r.

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z propozycją nowych studiów podyplomowych

DIETETYKA ONKOLOGICZNA I PODSTAWY PREHABILITACJI

Już od października!


Studia prowadzone są przez Instytut Nauk o Zdrowiu Małopolskiej Uczelni Państwowej im rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.

Słuchaczami studiów mogą zostać absolwenci studiów wyższych pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Studia przeznaczone są głównie dla przedstawicieli zawodów medycznych, przede wszystkim dla: lekarzy, pielęgniarek i położnych, farmaceutów,  fizjoterapeutów, a także dla dietetyków, logopedów oraz psychologów.

Studia podyplomowe „Dietetyka onkologiczna i podstawy prehabilitacji” mają za zadanie przygotowanie uczestników do pracy z pacjentami onkologicznymi. Podstawowym celem jest zapoznanie z zasadami kompleksowej opieki nad tą grupą chorych, przekazanie wiedzy z zakresu żywienia, leczenia żywieniowego, wsparcia psychologicznego, fizjoterapeutycznego oraz przygotowania do leczenia chirurgicznego, chemioterapii i radioterapii.

Studia trwają dwa semestry, zajęcia odbywać się będą hybrydowo.
Zajęcia prowadzone będą przez najlepszych specjalistów w zakresie opieki nad pacjentem onkologicznym.

Wszelkie informacje znajdą Państwo na stronie https://uczelniaoswiecim.edu.pl/studia/kierunki-studiow/studia-podyplomowe/dietetyka-onkologiczna-i-podstawy-prehabilitacji/

Rekrutacja otwarta, zapraszamy!

W przypadku pytań jestem do dyspozycji.

 

Z wyrazami szacunku
dr inż. Anna Kościej
Zakład Dietetyki
Instytut Nauk o Zdrowiu

Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
ul. Maksymiliana Kolbego 8, 32-600 Oświęcim
NIP 549-223-16-52; REGON 120073552; Biuletyn Informacji Publicznej

 

czytaj dalej

Nowości w ginekologii i położnictwie

Opublikowano: 04.07.2024 r.

Koleżanki i Koledzy!

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że w dniu 14 września o godzinie 09.30 rozpocznie się druga część tegorocznego cyklu dedykowanego Położnym webinarium "Nowości
w ginekologii i położnictwie".

Czerwcowa edycja pokazała jak potrzebne są nasze spotkania. Świadczy o tym olbrzymia frekwencja oraz mnogość pytań zadawanych podczas sesji Q&A. Wrześniowe webinarium to całkowicie nowy program, który wychodzi na przeciw Państwa oczekiwaniom.

Jak zawsze nasze Webinarium będzie realizowane na żywo i będzie miało charakter w pełni interaktywny z możliwością zadawania nam pytań, na które po każdej sesji odpowiemy.

Zachęcamy do zapoznania się z planowaną tematyką wykładów i do udziału w konferencji. Szczegóły spotkania oraz formularz do rejestracji dostępny jest na stronie www.polozna.alltus.pl lub po kliknięciu "ZAREJESTRUJ"

Ciesząc się na kolejne spotkanie z Państwem, przesyłamy wyrazy szacunku i sympatii.


Prof. dr hab. n.med. Violetta Skrzypulec-Plinta


Prof. dr hab. n.med. Tomasz Paszkowski

 

CZĘŚĆ II - 14 WRZEŚNIA 2024
KONFERENCJA ON-LINE

 


 

czytaj dalej

Studia Podyplomowe „Prawo Medyczne”

Opublikowano: 03.07.2024 r.

Uprzejmie informujemy, że w Instytucie Nauk Prawnych PAN rozpoczął się nabór na kolejną edycję dwusemestralnych Studiów Podyplomowych „Prawo Medyczne”. Ich celem jest przekazanie słuchaczom kompleksowej wiedzy na temat polskiego prawa medycznego, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów praktycznych. Program Studiów obejmuje 171 godzin dydaktycznych, co umożliwia przedstawienie szerokiego spektrum zagadnień (szczegółową listę proponowanych zajęć przesyłam w załączeniu).

Zajęcia w formie wykładów oraz wykładów z elementami warsztatowymi będą prowadzone w formie zdalnej, co pozwala na uczestnictwo w nich bez konieczności dojazdu do siedziby Instytutu Nauk Prawnych PAN. Zajęcia będą odbywały się raz lub dwa razy w miesiącu (listopad 2024 – czerwiec 2025), w soboty i niedziele.

Termin zapisów upływa 31 października 2024 r. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o przyjęciu na Studia będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej https://inp.pan.pl/studia-podyplomowe/prawo-medyczne/. Dodatkowe informacje można także uzyskać pod adresem poczty elektronicznej p.ochman@inp.pan.pl lub numerem telefonu 699 856 879

 

Zaproszenie (plik PDF)

 

Podcasty

Opublikowano: 03.07.2024 r.

Zapraszamy do wysłuchania podcastów:

  1. Pielęgnacja skóry pacjentek z chorobami onkologicznymi i NTM.Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, patronat merytoryczny Polskiego Towarzystwa Położnych. W nagraniu wzięły udział Pani dr hab. n. med. Joanna Czuwara oraz Pani Maria Rabiej.

Link do podcastu: https://edukacjapacjenta.pl/szkolenia/254

Informacja do ewentualnego wykorzystania:

Zapraszamy do wysłuchania podcastu na temat pielęgnacji skóry pacjentek z chorobami onkologicznymi i NTM. Temat niezwykle istotny, aczkolwiek często pomijany w codziennej opiece pielęgniarskiej nad chorymi. Skóra tych pacjentek wymaga szczególnej uwagi i specjalistycznej pielęgnacji, ze względu na liczne wyzwania, jakie niosą ze sobą zarówno choroby nowotworowe, jak i problemy z nietrzymaniem moczu. Zaprosiliśmy ekspertów z dziedziny dermatologii, onkologii i ginekologii, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby dostarczyć Wam najbardziej aktualnych informacji i praktycznych wskazówek. Zapraszamy do słuchania!

  1. Pieluszkowe zapalenie skóry, otarcia skóry u dzieci i dorosłych - profilaktyka oraz leczenie.Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, patronat merytoryczny Polskiego Towarzystwa Położnych. W nagraniu wzięły udział Pani prof. dr hab. n. med. Magdalena Czarnecka-Operacz oraz Pani dr hab. n. o zdr. Beata Pięta.

Link do podcastu: https://edukacjapacjenta.pl/szkolenia/253

Informacja do ewentualnego wykorzystania:

Zapraszamy do wysłuchania podcastu na temat pieluszkowego zapalenie skóry i otarć skóry pojawiających się powszechnie u dzieci i dorosłych. Skóra, jako nasz największy organ, wymaga szczególnej troski i uwagi, zwłaszcza w przypadku takich problemów jak pieluszkowe zapalenie skóry u najmłodszych oraz otarcia skóry u osób w każdym wieku. Podczas rozmowy przybliżymy najlepsze metody profilaktyki oraz skuteczne sposoby leczenia tych uciążliwych dolegliwości. Naszymi gośćmi są eksperci z dziedziny dermatologii i położnictwa, którzy podzielą się swoją wiedzą i praktycznymi wskazówkami. Dowiecie się, jak dbać o skórę, aby uniknąć problemów, oraz jakie kroki podjąć, gdy już się pojawią. Zapraszamy do słuchania!

czytaj dalej

XXIV Ogólnopolski Zjazd Szkół Rodzenia

Opublikowano: 02.07.2024 r.


Serdecznie zapraszam na tegoroczny:
XXIV Ogólnopolski Zjazd Szkół Rodzenia
KARPACZ, Hotel Sandra Spa
17 - 20 października 2024

PROGRAM:



Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy w załączniku lub na stronie www.pce.com.pl w zakładce szkolenia i konferencje lub po kliknięciu na tytuł szkolenia.

Jak rozmawiać z bliską osobą, która umiera?

Opublikowano: 02.07.2024 r.

Już 4 lipca webinar „Jak rozmawiać z bliską osobą, która umiera?”

4 lipca 2024 r. o godz. 20:00 Katarzyna Kałduńska, Prezeska Domu Hospicyjnego w Pruszczu Gdańskim, tiktokerka edukująca o radzeniu sobie ze śmiercią oraz dr n. med. i n. o zdr. Paweł Witt, ekspert opieki paliatywnej i twórca największej konferencji opieki paliatywnej w Polsce „Odchodzić bez bólu”, pielęgniarz opieki paliatywnej oraz anestezjologii i intensywnej opieki wystąpią w webinarze poświęconym rozmowie z bliską osobą, która umiera.

Zastanawiasz się, jak radzić sobie z atmosferą towarzyszącą spotkaniom blisko śmierci? Nie wiesz, jak rozmawiać z umierającym rodzicem czy dzieckiem, by nie obciążać go swoim cierpieniem? Rozmyślasz nad tym, jakie słowa będą ulgą, a jakie niepotrzebnym ciężarem
w rozmowie z bliskim, który odchodzi?

Zapraszamy na webinar „Jak rozmawiać z bliską osobą, która umiera?”, który odbędzie się już 4 lipca 2024 r. o godz. 20:00.

Zapisz się jeszcze dziś: https://webinar.vicommi.pl/

Przy wirtualnym stole ekspertów zasiądą:

•    Katarzyna Kałduńska, Prezeska Domu Hospicyjnego w Pruszczu Gdańskim, tiktokerka edukująca o radzeniu sobie ze śmiercią
•    dr n. med. i n. o zdr. Paweł Witt, ekspert opieki paliatywnej i  twórca największej konferencji opieki paliatywnej w Polsce „Odchodzić bez bólu”, pielęgniarz opieki paliatywnej oraz anestezjologii i intensywnej opieki

Część dochodu z webinaru zostanie przeznaczona na działalność Domu Hospicyjnego w Pruszczu Gdańskim!

 
Każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat uczestnictwa w webinarze.
Zapisz się już dziś, liczba miejsc jest ograniczona: www.webinar.vicommi.pl

czytaj dalej

List do medyków i medyczek – apel o solidarność w Strefie Gazy

Opublikowano: 21.06.2024 r.

Drodzy Państwo,

codziennie ratujecie życie i zdrowie każdego i każdej z nas. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, położne, wszyscy pracownicy służby zdrowia - to dzięki Wam, kiedy życzymy sobie w Polsce zdrowia, możemy liczyć na spełnienie się tych życzeń.

Niestety, są na świecie miejsca, w których dostęp do jakiejkolwiek opieki medycznej graniczy z cudem. To miejsca, w których leczenie ludzi naraża życie także tych, którzy niosą pomoc. Większość placówek medycznych nie funkcjonuje, sprzęt medyczny jest rozgrabiony lub zniszczony, a szpitale to często spalone ruiny. Polska Misja Medyczna zna je bardzo dobrze.

Takim miejscem jest obecnie Strefa Gazy, gdzie już 8 miesiąc trwa operacja wojskowa Izraela, która kosztowała życie już 35 tysięcy Palestyńczyków. Funkcjonuje tam zaledwie 12 z 36 szpitali, większość z nich zaledwie częściowo, prowadząc jedynie zabiegi medyczne ratujące życie. Pacjenci leżą na podłogach, brakuje zasilania, by obsłużyć respiratory, inkubatory czy monitory. Amputacje odbywają się bez znieczulenia, do dezynfekcji używa się octu winnego. Lekarze na miejscu są często bezsilni: nie mają środków do znieczuleń, antybiotyków, leków przeciwzapalnych, są w stanie pomóc zaledwie 3 z 10 osób, które przychodzą po wsparcie. Ludzie umierają, bo nie dostają pomocy medycznej ratującej życie, a którą powinien mieć zapewniony każdy, niezależnie od miejsca urodzenia, poglądów, koloru skóry czy narodowości.

Polska Misja Medyczna wspiera pracę tych, którzy ratują życie w Gazie. Palestyńscy lekarze nie mogli zawiesić swoich działań: żyją, pomagają i giną każdego dnia tego konfliktu. Na miejscu, w bombardowaniach, zginęło już niemal 500 pracowników medycznych: część z nich na służbie, ratując życie potrzebującym.

Chcemy zaapelować do Państwa o pomoc dla Waszych kolegów i koleżanek z Gazy. Dzięki wsparciu naszych darczyńców, do Gazy dotarły już dwie transzy pomocy, która obejmowała środki medyczne, odzież oraz mleko dla noworodków. Trzecia transza, na którą środki chcielibyśmy zebrać przy Waszej pomocy, przeznaczona zostanie na wsparcie pracy lekarzy w szpitalu w Dajr al-Balah, do którego nasz jordański partner organizuje zespoły ratunkowe. Dzięki zezwoleniom Izraela medycy  z Jordanii, Kataru i Omanu mogą bezpiecznie wjeżdżać do Strefy Gazy.

Razem z możemy uratować setki ludzkich istnień. Pomóżmy tym, którzy każdego dnia ryzykują życie, by ratować ludzi ze Strefy Gazy. My jesteśmy bezpieczni, nasi najbliżsi także, ale teraz Gaza potrzebuje naszej pomocy bardziej, niż jakiekolwiek inne miejsce na świecie.

Z wyrazami szacunku i medycznym pozdrowieniem

zespół Polskiej Misji Medycznej

 

Wspieraj Polską Misję Medyczną:

· ustaw płatność cykliczną w Twoim banku na działania PMM lub na https://pmm.org.pl/wplacam/

· przekaż darowiznę na numer konta Polskiej Misji Medycznej: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444

· przekaż 1,5% wpisując KRS 0000162022

· załóż własną zbiórkę na platformie https://misjapomoc.pmm.org.pl/ 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Malwina Maria Kossela, malwina.kossela@pmm.org.pl tel. 575 565 833

Pomorskie Dni Ginekologiczno - Położnicze 2024

Opublikowano: 20.06.2024 r.

Szanowni Państwo, w imieniu Przewodniczącego Komitetu Naukowego prof. dr hab. n. med. Przemysława Oszukowskiego, zapraszamy do wzięcia aktywnego udziału w ogólnopolskiej konferencji Pomorskie Dni Ginekologiczno - Położnicze 2024. Pro i kontra - moderowane debaty ekspertów, która odbędzie się w Gdańsku 6-7 września 2024 roku w hotelu  Novotel Marina.
Tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe, ponieważ na miejscu eksperci, a więc również uczestnicy wydarzenia, wymienią się doświadczeniami ze swojej pracy!
Drugiego dnia konferencji odbędzie się PREMIERA najnowszego podręcznika do ginekologii i położnictwa pod redakcją profesora Przemysława Oszukowskiego.
W  październikowej edycji konferencji, gościliśmy niemal 300 osób - zapraszamy do obejrzenia relacji na naszym profilu INSTAGRAM. Nazwa profilu: @wydawnictwo_mimesis
Szczegóły konferencji znajdują się również na stronie internetowej: https://pomorskiedniginekologiczne.mimesis.com.pl/



Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek
i Położnych w Łodzi

Adres:
91-762 Łódź, ul. Emilii Plater 34
tel. (42) 633 69 63; fax 633 68 74
e-mail: biuro@oipp.lodz.pl
NIP 725 10 54 451

Konto bankowe:
Santander Bank Polska S.A.
Ul. Sienkiewicza 24 II oddział w Łodzi
Nr konta: 20 1090 1304 0000 0000 3000 3869



BIP

Zaloguj się